Kim jesteśmy

Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca jest formalną grupą wsparcia dla chorych na niewydolność serca i ich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy takiego wsparcia oczekują lub takim wsparciem chcą być dla innych. Jesteśmy grupą pacjentów z niewydolnością serca i wspólnie z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, lekarzami oraz osobami, które się nami opiekują stworzyliśmy Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca. Nasza choroba jest stanem przewlekłym i przez wiele lat musimy się z nią borykać. W naszym codziennym życiu bardzo ważne jest aby mieć wsparcie, które pomaga przetrwać trudne chwile. Chcemy przybliżać wiedzę na temat niewydolności serca, która staje się epidemią XXI wieku. Mamy nadzieję, że będziemy wsparciem dla wielu osób.

Nasze cele to:

  • zjednoczenie osób z niewydolnością serca, ich rodzin i przyjaciół,
  • tworzenie grup wsparcia,
  • wspomaganie członków stowarzyszenia w rozwiązywaniu problemów życiowych,
  • organizowanie działań edukacyjnych dotyczących wiedzy o niewydolności serca kierowanych zarówno do pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia,
  • współpraca z Ministerstwem Zdrowia, NFZ oraz Polskim Towarzystwem Kardiologicznym w celu wprowadzenia najlepszego modelu opieki nad pacjentami z niewydolnością serca oraz dostępności do świadczeń zdrowotnych w tym do nowoczesnych terapii.

Skip to content